Jesteś tutaj:

Farbowanie włosów kręconych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam małe pytanko odnośnie włosów kręconych a konkretnie loków. Czy zafarbowanie ich może mieć skutek uboczny w postaci napuszenia się włosów. Puszenie to mój były koszmar, ale raz trafiłam na odżywkę, która nadała moim włosom zniewalający połysk - co jak na włosy kręcone jest czymś naprawdę zachwycającym, ale powróciło puszenie, którego opanowanie zajęło mi jakiś czas (przyzwyczajanie włosów do odżywek itp.) Boję się, że kiedy pójdę do fryzjera na farbowanie puszenie włosów powróci.

Agnieszka:

Jeśli oddasz swoje włosy w ręce profesjonalisty, to możesz być spokojna o ich stan i kondycję. Sądzę wręcz, że po farbowaniu będą dużo bardziej nawilżone i jedwabiste. Dzisiejsze farby zawierają w sobie mnóstwo składników kondycjonujących i nawilżających, dzięki którym uzyskać można naprawdę wspaniale efekty. Musisz jednak mieć pewność, że osoba która będzie farbować Ci włosy zna się na swojej pracy i używa preparatów wysokiej jakości. Najlepiej zapytaj o produkty do koloryzacji bez amoniaku - pigmenty są w nich bardzo małe i transportowane do wnętrza włosów za pomocą aminokwasów, w związku z czym łuska włosowa rozchylana jest bardzo delikatnie, co minimalizuje ryzyko przesuszenia. 

Zażądaj też kategorycznie rozrabiania produktu na wadze. Niestety, lecz często spotykamy się z przypadkami przygotowywania mieszanek "na oko", co może skutkować gwałtownym przesuszeniem włosów i powrotem puszenia się. 

Niemal każda firma zajmująca się produkcją kosmetyków fryzjerskich ma w swej ofercie wspomniane farby bez amoniaku, dlatego nie powinno być problemem znalezienie salonu oferującego taką usługę. 

Wystrzegaj się natomiast koloryzacji w domu, przy Twoim gatunku włosa skutkiem może być burza puszących się włosów niemożliwych do opanowania, w dodatku o nierównym rezultacie kolorystycznym.

Mądrym rozwiązaniem będzie poproszenie fryzjera o dobór zakwaszających i nawilżających kosmetyków do stosowania po zabiegu farbowania. Pozwolą one utrzymać optymalny poziom wilgoci we włosie, a także będą utrwalać kolor i chronić go przed blaknięciem. 

Na lato powinnaś pamiętać o używaniu, oprócz odżywki, także specjalnego sprayu z filtrami UVA i UVB, który ma na celu ochronę włosów przed szkodliwymi w nadmiarze promieniami słonecznymi.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Przedłużanie włosów Uszkodzenia włosów Biotyna Diademy