Jesteś tutaj:

Jak wpływa na włosy woda mineralna

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Przeczytałam, że regularne picie w dużych ilościach wody mineralnej znacznie poprawia kondycję włosów. Czy jest jakaś specjalna woda, która zawiera minerały niezbędne dla włosów?

Agata:

Picie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia warunkuje zdrowie i dobre samopoczucie. Wpływa też na kondycję skóry i jej przydatków, do których zaliczają się również włosy. Jeżeli pijemy za mało - skóra jest przesuszona, a przesuszenie, łamliwość czy skłonność do wypadania może spotkać też nasze włosy.

Przeciętny człowiek, o niskiej aktywności fizycznej, przebywający w otoczeniu o umiarkowanej temperaturze, powinien wypijać 1,5-2,5l płynów na dobę, w zależności od wieku, masy ciała, wzrostu. Przebywanie w wysokiej temperaturze, praca fizyczna i sport - zwiększają zapotrzebowania na płyny nawet 3 krotnie.

Jeśli chodzi o składniki mineralne, to odradzałabym wybieranie wód wysokozmineralizowanych osobom o niskiej aktywności, ze względu na ryzyko obciążenia organizmu nadmiarem składników mineralnych. Płyny powinno się bowiem dobierać pod kątem parametrów fizycznych człowieka, a nie stanu jego włosów. Wody o wysokiej koncentracji minerałów nadają się dla osób, które dużo ich razem z wodą tracą - np sportowcy. Poza tym, zbilansowana dieta powinna pokryć zapotrzebowanie na wszelkie składniki potrzebne skórze i włosom.

Na co dzień, niezależnie od stanu włosów, polecałabym wodę średnio- lub niskozmineralizowaną o niskiej zawartości sodu. Ponieważ wód na rynku mamy wiele - jedynym sposobem na dokonanie właściwego wyboru, jest uważne czytanie etykiet.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Zagęszczanie włosów Rozjaśnianie włosów Diademy