Jesteś tutaj:

Działanie antyrodnikowe na włosy

  - Zobacz mój profil

Danuta Nowicka

Dermatolog

Co oznacza, że kosmetyk do włosów działa antyrodnikowo?

Danuta:

Na początku odrobina teorii – czym w ogóle są wolne rodniki? To produkowane podczas wielu reakcji fizjologicznych i innych procesów (np. stan zapalny w organizmie) oraz w wyniku zanieczyszczenia środowiska (metale ciężkie, tytoń, ozon, promieniowanie UV) szkodliwe cząsteczki.

To właśnie wolne rodniki są odpowiedzialne za degradację DNA i przyspieszenie procesów starzenia się. Aby zminimalizować ich szkodliwe działanie należy sięgnąć po kosmetyki zawierające antyoksydanty. Należą do nich m.in.: kwasy mlekowy, cytrynowy, askorbinowy (witamina C), witamina E i koenzym Q10.

Na rynku jest dostępnych wiele produktów do włosów o działaniu antyrodnikowym. Polecam Pani szukać szamponów i odżywek z ekstraktem z jemioły, zieloną glinką oraz cytryną. Dodają one włosom zdrowia i lekkości, zapobiegają wypadaniu Zawarte w specyfiku aktywne substancje absorbują wolne rodniki i zapobiegają utracie włosów, nawilżają i ułatwiają rozczesywanie.
Polecam Pani stosowanie takiego szamponu wieczorem - po tym jak skóra narażona była na działanie wolnych rodników w ciągu całego dnia.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Regeneracja włosów Łysienie mężczyzn Hormony Powieki