Jesteś tutaj:

Czy dieta Diamondów jest zdrowa dla włosów

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Podobno dieta Diamondów to zdrowa dieta. Czy jest równie zdrowa dla włosów?

Agata:

Dieta Diamondów to dieta opierająca się na zasadzie niełączenia ze sobą specyficznych grup produktów, np. mięsa ze zbożami.

Z jednej strony dopuszcza wiele różnych, urozmaiconych produktów - w tym świeże warzywa, owoce, chude mięso czy pełnoziarniste zboże - co jest dobre i godne polecenia. 

Z drugiej jednak strony, ograniczenia związane z niełączeniem produktów są zbędne i mogą prowadzić do mimowolnego ograniczenia podaży energii i niektórych składników odżywczych.

Z punktu widzenia włosów, niepokoi także niska zawartość tłuszczu rekomendowana w diecie. Tłuszcz jest niezbędny dla dobrej kondycji włosów. Dostarczając kwasów tłuszczowych potrzebnych dla ich regeneracji, a także będąc nośnikiem witaminy E, która je odżywia.

W racjonalnej zbilansowanej diecie zaleca się, aby 30% energii w diecie pochodziło z tłuszczów, najlepiej pochodzenia roślinnego, np. oliwa, oleje, orzechy, pestki.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Suche włosy Strzyżenie włosów Gnidy Higiena Warkoczyki