Jesteś tutaj:

Dieta ziemniaczana na mocne włosy

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Moja koleżanka uczy się na dietetyka. Sądzi, że dieta ziemniaczana zawiera za mało składników wartościowych aby włosy codziennie prostowane stały się nagle puszyste. Ja czytałam, że ziemniaki są bardzo cennym produktem spożywczym i liczyłam na to, że wybrana przeze mnie dieta wspomoże moje włosy. Proszę o wyjaśnienie dlaczego ta dieta nie pomoże moim włosom?

Agata:

Prawidłowa dieta, to połączenie wszystkich grup produktów spożywczych w odpowiednich proporcjach. Tylko urozmaicenie i zbilansowanie jadłospisu gwarantuje odpowiednie pokrycie zapotrzebowania na składniki odżywcze w tym również te, odpowiadające za kondycję naszych włosów.

Diety monoskładnikowe takie jak ziemniaczana są szczególnie niebezpieczne pod względem ryzyka wystąpienia niedoborów pokarmowych. Ziemniaki są oczywiście cennym produktem spożywczym, ze względu na dużą zawartość potasu, a także dość dużą zawartość witaminy C, nie mogą natomiast absolutnie stać się podstawą diety.

Włosy potrzebują bowiem także nienasyconych kwasów tłuszczowych występujących w olejach i orzechach; witamin grupy B, obecnych głównie w pełnoziarnistych produktach zbożowych; cynku i selenu obecnych w mięsie, jajach, zbożach i rybach oraz wielu innych składników.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Cienkie włosy Trwała ondulacja Dermatitis Fryzury