Jesteś tutaj:

Stresujący tryb życia a witaminy na zdrowe włosy

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Pracuje w stresujących warunkach. U mnie w pracy na porządku dziennym jest praca po 10 godzin. Jak ktoś wychodzi po 8, to krzywo się na niego patrzy. Oprócz straty humoru, cierpią na tym moje włosy. Czy mogę rekompensować im witaminami ciągły stres?

Agata:

Nie ma cudownej pigułki na stres i zdrowie włosów w jednym. Pomocna może być dobrze dobrana, urozmaicona dieta, bogata w magnez i witaminy C, E oraz beta karoten - stosowana regularnie przez dłuższy czas.

Witaminy w kapsułkach mają to do siebie, że przeważnie słabo się wchłaniają i są w stanie jedynie wspomagać dietę, a nie ją zastępować. Oprócz tego doradzam aktywność ruchową 2-3 razy w tygodniu po 45-60minut. Endorfiny wydzielające się podczas uprawiania sportu, łagodzą stres i poprawiają samopoczucie.

Wysportowany, dotleniony organizm, lepiej toleruje niekorzystne, stresujące warunki życia codziennego. Nie należy też zapominać o życiu towarzyskim i o robieniu czegoś dla samej przyjemności np. spacer, rozmowa z kimś bliskim, gorący prysznic. Istnieją także rozmaite techniki relaksacyjne, z jakich możemy skorzystać w wolnym czasie np. masaż, zabiegi SPA, uprawianie jogi czy tai chi.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Wzrost włosów Wzrost włosa Kształt głowy Hirsutyzm Kolor skóry