Jesteś tutaj:

Pierwiastki odpowiedzialne za budowę włosów

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Zaciekawił mnie temat budowy i pielęgnacji włosów. Nie jestem ani fryzjerką ani kosmetyczką. Siedzę na zwolnieniu lekarskim i czytam. Proszę o więcej informacji na temat pierwiastków odpowiedzialnych za budowę włosów. Ciekawi mnie również wpływ witamin na zdrowie włosów. Zdaje sobie sprawę, że to obszerny temat więc proszę o krótką informację.

Agata:

Dla ładnych i zdrowych włosów, potrzebne są tłuszcze roślinne i rybie, aminokwasy, związki siarki, cynk i inne mikroelementy, witaminy A, H, C i E, a także witaminy grupy B, w tym witamina B6. Część z nich wpływa na ich regenerację, część na nawilżenie, część na sprężystość i ładny wygląd.

Często bywa tak, że te funkcje się mieszają i uzupełniają. Aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników, należy wprowadzić zróżnicowaną i zbilansowaną dietę. Czasem jest tak, że niedobór składnika, który bezpośrednio nie wpływa na budowę włosów, skutkuje pogorszeniem stanu zdrowia, a w konsekwencji, np. wypadaniem włosów.

Należy unikać anemii, awitaminoz i zgłaszać się na badania okresowe, gdy tylko zauważymy, że coś jest nie tak. Jeżeli zidentyfikujemy swoje błędy żywieniowe i wyeliminujemy je, skorzysta na tym cały organizm, w tym również włosy. Warto pamiętać, że dieta, to nie kuracja wprowadzona na kilka tygodni lub miesięcy, ale prawidłowy sposób żywienia na całe życie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Gęste włosy Tekstura włosów Biotyna Trwała kwaśna