Jesteś tutaj:

Mleko a gładkie włosy

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Mleko jest takim produktem, który najczęściej pijam. Lubię je i wiem, że dostarcza mi ono cennych witamin. Widzę, że pozytywnie oddziaływuje na moją skórę, która robi się coraz bardziej gładka. Pewnie tak samo może działać na włosy. Ile mleka dziennie powinnam pić, by i włosom udzieliła się gładkość?

Agata:

Szczerze mówiąc, nie ma konkretnych wytycznych, co do ilości spożywanego mleka w odniesieniu do włosów. Zakłada się, że bezpieczną i wystarczającą ilością produktów mlecznych dziennie są 2-3 porcje po około 200g.

Warto jednak urozmaicać produkty mleczne - korzystając również z przetworów takich jak jogurty, kefiry, maślanki - oraz w umiarkowanych ilościach sery.

Uwaga - ilość porcji opisanych wyżej, dotyczy mleka, jogurtów, kefirów, maślanek - sery zawierają bowiem mniej wody, a co za tym idzie - są bardziej skoncentrowanym źródłem energii i składników i należy spożywać ich mniej.

Porcję 200g mleka czy kefiru można zastąpić 30 gramową porcją sera.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Gęste włosy Puszenie włosów Ciąża Cięcie stożkowe Grube włosy