Jesteś tutaj:

Ile białka spożywać, by włosy szybko rosły

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Czytałam, że białko potrzebne jest w przypadku, gdy ktoś łysieje. Wówczas stanowi ono budulec włosów i wspomaga ich szybsze odrastanie. Ja chciałabym szybko włosy zapuścić, są one gęste, ale krótkie, a zależy mi na tym, żeby przyspieszyć ich wzrost. Ile białka powinnam spożywać dziennie, by tak się stało?

Agata:

Niestety nie da się modulować wzrostu włosów poprzez zwiększanie białka w diecie. Białko to składnik budulcowy, którego dziennie powinno się spożywać średnio 0,8-1g/ kg masy ciała. Łatwo policzyć, że to niezbyt dużo, ale tyle wystarczy, jeśli oczywiście nie trenujemy intensywnie lub nie cierpimy na chorobę, która wymaga zwiększania podaży tego składnika.

Poprzez zwiększanie podaży białka nie spowodujemy jednak, że włosy będą szybciej rosły, ponieważ zależy to od wielu czynników w tym od ogólnego stanu zdrowia, odżywienia, a także od genów - czego zmodyfikować się nie da.

Myśląc o zapuszczaniu włosów, warto upewnić się, że spożywamy wystarczająco dużo witamin i składników mineralnych, nie tylko białka. Nie chodzi tu nawet o przyjmowanie tabletek z suplementami diety, ale o zastanowienie się nad tym, czy nasza dieta jest naprawdę wystarczająco urozmaicona i racjonalna.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy