Jesteś tutaj:

Czy zbyt duża ilość cukru w organizmie przyspiesza przetłuszczenie się włosów?

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Wyczytałam na jednym forum kosmetycznym, że nie powinno się jeść dużo słodkich owoców. Można się spodziewać, że będzie to widoczne w obwodzie talii, ale zastanawiam się nad tym, jak to wpłynie na włosy. Czy nadmiar takiego cukru może przyspieszać przetłuszczanie się włosów?

Agata:

Istnieje obawa, że dieta bogata w cukier może przyspieszać przetłuszczanie się włosów, a nadmiar cukru może również zmniejszyć dostępność tiaminy (witaminy potrzebnej włosom) w organizmie.

Nie zalecam jednak nadmiernego ograniczania owoców, które są zdrowe, zawierają błonnik, potas i witaminy. Lepiej się skupić na unikaniu słodyczy, słodzenia, napojów i soków z cukrem - oraz na eliminowaniu cukru ukrytego - znajdującego się w przetworach, gotowych daniach i sosach, jogurtach i napojach mlecznych, keczupach, pieczywie i innych produktach.

Cukier może się też ukrywać w produktach pod nazwami "syrop glukozowo-fruktozowy", "fruktoza", "sacharoza" i wiele innych. Warto więc wybierać produkty jak najmniej przetworzone, bez dodanego cukru.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Cienkie włosy Końcówki włosów Fryzury Biopsja Gnidy