Jesteś tutaj:

Czy łuszczycę można wyleczyć dietą?

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Łuszczyca to mój problem. Ciągle skóra na głowie się przetłuszcza, tak samo jest z włosami. Same kosmetyki nie poprawiają ich kondycji na tyle, bym ja sama dobrze się z nimi czuła.

Czy zmieniając swoją dietę jestem w stanie pozbyć się tego problemu, czy to raczej niemożliwe?

Agata:

Niestety sama dieta nie wystarczy do wyleczenia łuszczycy. Należy jednak kłaść nacisk na zdrowe żywienie, które może częściowo złagodzić objawy.

Przede wszystkim proszę zadbać o podaż witamin grupy B (jadając płatki zbożowe, otręby, kasze i pełnoziarnisty chleb). Kolejna sprawa to dobre tłuszcze - polecam tłuste morskie ryby, np. łososia i oleje - rzepakowy, lniany albo z oliwek - najlepiej naprzemiennie i tylko na surowo!

Korzystnie działać będą także zarodki pszenne, spożywane w ilości 2-3 łyżek dziennie - do jogurtu, sosów, zup. Koniecznie trzeba też zadbać o antyoksydanty - dlatego polecam codziennie spożywanie 5 porcji warzyw i owoców oraz w ramach dodatków do diety: naturalnych ziół, przypraw, orzechów i nasion.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Wzrost włosów Pielęgnacja włosów Peruki Liszaj mieszkowaty Higiena