Jesteś tutaj:

Wypadanie włosów przy cukrzycy

  - Zobacz mój profil

Agata Lewandowska

Dietetyk

Stwierdzono u mnie cukrzycę II stopnia. Lekarz zalecił dietę, której staram się trzymać. Jednakże wraz z jej stosowaniem lub też na skutek mojej choroby, włosy zaczęły się robić matowe i wypadać całymi kępkami.

Czy problem tkwi w tym, że jestem chora, czy w diecie zaleconej przez lekarza i co mam zrobić, by całkiem nie wyłysieć?

Agata:

Niestety trudno mi ocenić czy obecna dieta jest dobra czy zła - nie mając szczegółowych informacji na jej temat. Nie wiem też co zmieniłaś w swoim żywieniu oraz czy była to zmiana stopniowa czy nagła.

Zazwyczaj cukrzyca typu II nie wiąże się z utratą włosów. Być może wypadają na skutek zażywania jakichś leków, nagłej zmiany trybu życia lub nagłego, dużego ograniczenia kalorii w diecie.

Być może oprócz cukrzycy cierpisz na inną przypadłość - niedoczynność tarczycy lub niedokrwistość. Doradzam zrobienie podstawowych badań kontrolnych oraz spotkanie z dietetykiem, który zweryfikuje dietę zaleconą prze lekarza i sprawdzi, czy jest ona dostosowana do indywidualnych parametrów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Wzrost włosów Pasemka Peruki Hormony Powieki