Jesteś tutaj:

Ból przy depilacji

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Przez jakiś czas goliłam owłosienie na nogach i okolicach bikini, jednak włoski szybko odrastały, były przy tym za każdym razem bardziej sztywne i ciemniejsze,. Kupiłam więc depilator, ponieważ efekty jego stosowania miały być bardziej długotrwałe niż w przypadku maszynki. Nie mam jednak pojęcia, czy tak jest. Kiedy próbuję go użyć czuję straszny ból ? i nie zamierzam się aż tak katować w imię urody. Co powinnam zrobić? Depilator odpada, do golarki też nie chciałabym wracać.

Agnieszka:

To, że odczuwasz ból jest kwestią normalną, jednak siła jego odczuwania jest wartością bardzo subiektywną. Niektóre kobiety mówią, że odczuwają jedynie niewielki dyskomfort, dla innych ból jest nie do zniesienia. Ma to związek również z różnicami w unerwieniu naszej skóry. Nie znaczy to jednak, że jesteś skazana na nieskuteczną golarkę.

Depilacja chemiczna jest metodą polecaną kobietom, które obawiają się bólu towarzyszącego metodom mechanicznym (depilator elektryczny, wosk) lub z tendencją do pękania naczynek krwionośnych, które nie powinny być dodatkowo nadwyrężane depilatorem lub gorącym woskiem. Substancje chemiczne są dostępne w postaci żeli, pianek i kremów, działają dość szybko (3-10 minut)i bezboleśnie. Podobnie jak golarka usuwają owłosienie przy nasadzie skóry, ale działają na włosy poprzez rozpuszczenie ich łodygi. Zabieg jest łatwy, nie wymaga przygotowań i można samodzielnie wykonać go w domu. Często niepożądanym działaniem depilacji tą metodą są podrażnienia lub odczyny alergiczne na składniki kremów, dlatego warto przed ich zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową  np. posmarować kawałek skóry na przedramieniu.

Po usunięciu włosów kremem depilującym przez najbliższe 24 godziny chroń depilowane miejsca przed słońcem, nie rób peelingu i nie używaj kosmetyków zawierających alkohol, np. dezodorantów oraz kremów i balsamów na bazie kwasów owocowych, gdyż może dojść do ostrego zapalenia skóry. Do twarzy, bikini i pach stosuj depilatory o delikatnej formule, które są specjalnie przeznaczone do tych wrażliwych okolic.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Regeneracja włosów Farby do włosów Mieszki włosowe Dercos Aminexil Peruki