Jesteś tutaj:

Depilacja - wady i skuteczność

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Chciałabym zapytać o wady depilacji ciała. Od paru miesięcy depiluję depilatorem nogi oraz pachy - jak dotąd nie miałam żadnych związanych z tym problemów typu wrastanie włosków itp. Zastanawiam się jednak, czy taka metoda usuwania owłosienia nie może pociągnąć jakichś przykrych konsekwencji w przyszłości?

Słyszałam przy tym, że włos wyrwany z cebulką odrasta do 24 razy - wywnioskowałam stąd w takim razie, że przy regularnej depilacji, powiedzmy co tygodniowej, najwcześniej w ciągu dwóch lat powinnam w całości pozbyć się owłosieniach na nogach i pod pachami (włos już więcej nie odrośnie). Chciałabym prosić Państwa o potwierdzenie lub zdementowanie tej informacji.

Agnieszka:

Jak do tej pory nie stwierdzono, aby stosowanie depilatora przynosiło uboczne efekty. Skórę po depilacji należy odpowiednio nawilżać, ponieważ u osób które mają wrażliwą skórę może dochodzić do podrażnień. Nie jest prawdą, aby włos odrastał do 24 razy, nawet laserowe usuwanie owłosienia należy co jakiś czas powtórzyć.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Suche włosy Suszenie włosów Łysienie u dorosłych Hormony