Jesteś tutaj:

Fryzury dla rzadkich włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jaka fryzura będzie najodpowiedniejsza dla osoby o włosach rzadkich na czubku głowy? (jestem kobietą).

Agnieszka:

Bardzo trudno jest dobrać odpowiednią fryzurę, opierając się o dane dotyczące tylko jednej kwestii, jaka w tym wypadku jest przerzedzenie włosów na czubku głowy. Trzeba rozważyć także inne czynniki, którymi są kształt twarzy, tekstura włosów, typ skrętu itp. Bardzo jednak chciałbym się okazać pomocny, dlatego tez podam Ci pewne ogólne informacje, które możliwe, że okażą się w pewien sposób przydatne.

Kiedy mamy do czynienia z cienkimi bądź rzadkimi włosami, dodanie włosom skrętu może sprawić, że fryzura stanie się optycznie gęstsza, włosy zaś wyglądać będą na grubsze. Jest to szczególnie przydatne, jeśli tekstura włosów mieści się w przedziale od średniej po sztywną, oraz wtedy, kiedy włosy są na tyle długie, że można stworzyć na każdym z pasem wiele pętli loków (tzn. że włosy są dość długie, by można je kilka razy owinąć wokół wałka). Poza tym, włosy cieńsze lepiej wyglądają ostrzyżone nieco krócej. Przy krótszych fryzurkach włosy pozostają bardziej rozproszone, nie maja tendencji do zbijania się w strączki, co mogłoby prowadzić do nieestetycznego odsłaniania skóry głowy.

Jeśli włosy po bokach oraz z tyłu głowy są znacznie gęstsze, zazwyczaj należy je przyciąć nieco krócej, albo przerzedzić za pomocą specjalnych nożyczek do degażowania, co pozwoli na uzyskanie równowagi w proporcjach dotyczących całej fryzury. Zazwyczaj najlepszy efekt uzyskuje się na włosach zakręconych na czubku głowy dla nadania im większej objętości oraz wycieniowanymi dość krótko z tyłu i po bokach. Taka fryzurka powinna się okazać naprawdę twarzowa.

Jeśli twoje włosy charakteryzują się delikatną teksturą postępujesz zgodnie z tymi samymi zasadami, jednak do nakręcania loków wykorzystujesz znacznie większe wałki, aby fryzura po zdjęciu wałków nie przypominała niesfornego afro. Użyj dobrego, silnie utrwalającego produktu do stylizacji, który nada twoim włosom efekt uniesienia oraz dużej objętości bez jednoczesnego nadmiernego ich obciążania. Włosy po bokach oraz z tyłu głowy należy wygładzić.
 
W zależności od tego, jak bardzo twoje włosy są już przerzedzone na czubku głowy, może się okazać, że bardzo znaczącą poprawę wyglądu fryzury uzyskasz dzięki zastosowaniu szamponu nadającego objętość czy preparatów wnikających i pogrubiających strukturę włosa, takich jak odżywki keratynowe typu „włos w płynie”. Dodatkowo, na rynku dostępnych jest wiele preparatów stworzonych z myślą o unoszeniu włosów u nasady. (W procesie tym preparat w sprayu rozpylany jest na włosy tuż u ich nasady, następnie są one suszone za pomocą suszarki – głowę w czasie suszenia trzymamy opuszczoną w dół, dzięki czemu włosy  po wysuszeniu i odwróceniu głowy będą się trzymały bardziej „pionowo”, a fryzura będzie pełniejsza i nie będzie sprawiać wrażenia przyklapniętej.

 
Jednakże, jeśli twoje włosy są już na czubku głowy bardzo rzadkie, zastosowanie tych technik może sprawić, że będą wyglądać na jeszcze rzadsze. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zastanowienie się nad zastosowaniem metody Kliniki Handsome Men.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Łysienie plackowate Stylizacja włosów Mieszki włosowe Liszaj mieszkowaty Fryzury