Jesteś tutaj:

Fryzura z cienkich włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje włosy na czubku głowy są bardzo cienkie. Chciałabym wybrać fryzurę, która będzie mi pasować, jednocześnie mnie przy tym nie postarzając.

Agnieszka:

Oczywiście jestem w stanie zrozumieć twój dylemat, ponieważ nikt nie chciałby mieć fryzury, w której będzie wyglądać starzej niż faktycznie wskazuje na to jego metryka. Jednakże, jest bardzo wiele czynników, które należy rozważyć , starając się dobrać jak najbardziej odpowiednią fryzurę, dlatego też sama wiadomość o tym, że twoje włosy są rzadsze na czubku głowy nie jest informacją wystarczającą do tego, aby można było podać jedną konkretną odpowiedź, wybierając konkretną fryzurę czy styl uczesania.
 
Sprawa dotyczy także tego, co w danym okresie uważane jest za fryzurę bardziej odpowiednią dla starszej kobiety. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych kobiety nosiły fryzury podwijane do wewnątrz na szczotce, później, w kolejnych dekadach starsze panie wybierały raczej style z mocno wycieniowanym tyłem, bardziej męskie. Lata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia to moda na proste strzyżenie w stylu boba. Obecnie panie w starszym wieku wybierają zazwyczaj nieco krótsze fryzury strzyżone za pomocą noża francuskiego, nadające ich twarzom bardziej delikatny wygląd. Generalnie zasada jest taka, że fryzury dla pań starszych są zazwyczaj prostsze, krótsze i mniej kłopotliwe niż dla pań w młodszym wieku, chociaż i tak ostateczny wybór fryzury jest zwykle efektem preferencji osobistych a nie wieku klientki.

Wziąwszy pod uwagę czynnik jakim jest przerzedzenie twoich włosów na czubku głowy, wydaje mi się, że powinnaś rozważyć możliwość wybranie fryzury stopniowanej, strzyżonej warstwowo, w której najkrótsze byłyby warstwy na czubku głowy. Dzięki temu wykorzystasz cały naturalny skręt swoich włosów, a fryzura stanie się pełniejsza na czubku. Możesz także rozważyć możliwość wykonania ondulacji na dużych wałkach, dzięki czemu fryzura nabierze objętości, a włosy wydadzą się grubsze. Są również dostępne na rynku specjalne spraye do włosów, mające na celu unoszenie włosów u nasady. Używasz ich w czasie suszenia włosów. One również mogą optycznie zwiększyć objętość twojej fryzury.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosa Biotyna Ciąża Łysienie u dorosłych