Jesteś tutaj:

Odpowiednia pielęgnacja włosów cienkich i rzadkich

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Moje włosy są cienkie i rzadkie. Obcinałam się już u fryzjera na różne sposoby i nigdy nie byłam zadowolona. Mój tzw. puch zawsze unosi się na wietrze albo kiedy biegnę i nie chce się układać. Podobno cieniowanie jest w takich przypadkach najskuteczniejsze, niestety u mnie nie zdaje rezultatu. Proszę o radę. Jak mogłabym się obciąć żeby jakoś zminimalizować ten problem oraz jak pielęgnować takie włosy?

Jarosław:

Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby włosy, mimo swojej wrodzonej, bardzo delikatnej struktury, stały się mocniejsze i silniejsze. Wtedy będą wyglądały, tak jakby, było ich więcej.

Osobiście zacząłbym od stosowania preparatu o nazwie Hair Active Spray z serii kosmetyków InnerEffect firmy Goldwell. Spray wpływa na skórę głowy, porost włosów i sprawia, że włosy stają się silniejsze, twardsze w dotyku i zyskują na swojej objętości.

Można również zastosować na włosy zabieg permanentnej stylizacji, czyli coś w rodzaju bardzo delikatnej trwałej ondulacji, która nie skręca włosów, a jedynie unosi je od nasady. Po takim zabiegu, optycznie zwiększy się ilość włosów, a poza tym będą one bardziej podatne na układanie i lepiej będą trzymały nadaną im formę.

Z dostępnych zabiegów polecam Texturizer. Daje efekt na 6 - 8 tygodni, po czym zabieg, bez uszczerbku dla zdrowia włosów, można powtarzać.

Kolejnym wyjściem może być InnerEffect RePower. Jest to kuracja do słabych, cienkich i delikatnych włosów. Stosowana w salonach fryzjerskich, daje efekt wzmocnienia, pogrubienia i zwiększenia objętości włosa. Utrzymuje się, po jednorazowym zabiegu przez około 4 tygodnie.

Co do samej techniki strzyżenia i rodzaju fryzury, ciężko jest mi się wypowiedzieć, bo fryzura powinna pasować do całej sylwetki. Natomiast, dbając o strukturę włosów i wzmacniając ją na co dzień, zdecydowanie zwiększamy możliwości stylisty przy strzyżeniu.

Lakier InnerEffect Repower posiada mikroskopijną strukturę, utrwala fryzurę w sposób naturalny i długotrwały.
77.13PLN
zamów
 
Delikatna odżywka InnerEffect Repower służy do codziennego użytku, wspomaga strukturę włosów.
66.04PLN
zamów
 
Lekka odżywka InnerEffect bez spłukiwania onatychmiastowym działaniu wzmacnia strukturę włosów.
62.00PLN
zamów
 
Ta wysoce efektywna kuracja pielęgnacyjna wzmacnia włosy delikatne i cienkie.
78.14PLN
zamów
 
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Łysienie plackowate Połysk włosów Diademy Farbowanie włosów Cebulka włosa