Jesteś tutaj:

Problem z cienkimi i delikatnymi włosami

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje włosy od zawsze były kręcone, były długie grube i było ich całkiem sporo. Od okresu dojrzewania ( teraz mam 24 lata), gdy zaczęły się przetłuszczać, myłam je coraz częściej, poźniej pojawiły się prostownice, pierwsze farbowania.

W tym momencie włosy bardzo szybko stają się śliskie, nie da się ich ułożyć, jest ich mało, są cienkie i delikatne i na dodatek wypadają!! Najwięcej przy myciu, zauważyłam, że im dłużej nie myje (co 2 dni) tym wypada ich więcej.

Agnieszka:

Czasem jest to kwestia predyspozycji i dziedziczenia genów. Często jednak istotna jest właściwa pielęgnacja włosów. Gdy potrafimy zadbać o cebulki włosów, na pewno na tym skorzystamy.

Oczywiście bierzemy pod wagę fakt, że dużo zależy od predyspozycji indywidualnych i genetycznych. Czasem ktoś ma po prostu szczęście i predyspozycje do silnych i zdrowych włosów. Wiele osób wyrobiło sobie złe zwyczaje, które niszczą strukturę włosa.

Po pierwsze nie powinnaś myć włosów w gorącej wodzie. Wysoka temperatura sprawia, że łuska włosa się otwiera i włosy wyglądają na zniszczone, ponieważ się nie błyszczą. Ważne jest również to, by nie trzeć mokrych włosów ręcznikiem. Mokre włosy bardziej podatne są na uszkodzenia, więc należy obchodzić się z nimi ostrożnie.

Co więcej należy wziąć pod uwagę? Ważna jest odpowiednia dieta. Jeśli chcesz zagęścić włosy powinnaś jeść składniki bogate w cynk i cystynę. Jeśli brakuje tych składników w organizmie, włosy bardziej wypadają, brakuje im blasku i witalności.

Gdzie możesz znaleźć te składniki? Przede wszystkim musisz jeść dużo nieoczyszczonych produktów zbożowych we wszelkiej formie. Dodatkowo wszelkie orzechy i nabiał. Pamiętaj, że mimo wszystko twoja dieta powinna być urozmaicona, by niczego nie brakowało.

Nie polecam suplementów diety lub różnego rodzaju tabletek, które bardzo słabo przyswajają witaminy do organizmu, dodatkowo niszcząc nerki. Nie ma to jak warzywa i owoce spożywane w stanie surowym. W niewielkiej liczbie przypadków, problem może wynikać z przedłużającego się stresu oraz choroby, dlatego warto zasięgnąć opinii lekarza dermatologa.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Gęste włosy Łysienie kobiece Hirsutyzm Cebulka włosa Mieszki włosowe