Jesteś tutaj:

Bolące cebulki włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jeśli ktoś nie spina włosów a one nadal bolą i szczypią- cebulki? Jak się je np. ruszy z jednej str na druga? Pamiętam, że kiedyś po tabletkach silica mnie tak szczypały i bolały że od tego czasu non stop to wraca chodź nie jem tego tez mam tak po słoneczniku grochu co to?

Agnieszka:

Taki rodzaj bólu towarzyszy bardzo często przy bólach napięciowych. Pojawiają się często po obu stronach głowy. Nie mają one podłoża genetycznego i nie są wywoływane spożywanymi pokarmami. Uważa się, że przyczyną tego schorzenia jest m.in. stres, emocje, brak snu, przemęczenie, zmiany atmosferyczne, nadużycie alkoholu. Może ono być również wywołane przez czynniki fizyczne, np. niezbyt wygodną pozycję - częste pochylanie głowy podczas czytania, trzymanie słuchawki telefonicznej między ramieniem i uchem, żucie gumy, pracą przy złym oświetleniu. Czynniki te bowiem sprzyjają napinaniu mięśni. Bóle te są odczuwane jako obręcz zaciskająca się wokół głowy, sztywnienie karku i szyi. Chorzy uskarżający się na ten rodzaj bólu mają wrażenie, że boli ich skóra głowy, a nawet włosy. Bóle napięciowe trwają różnie długo, ale zdarzają się też przypadki bólów chronicznych, które ciągną się tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Ten rodzaj bólu najczęściej jest odpowiedzią na stany niepokoju lub napięcia wewnętrznego, brak snu, wypalenie dużej ilości papierosów, alkohol, miesiączkę, zmiany atmosferyczne.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Łysienie plackowate Mieszek włosowy Grzywka Powieki Cebulka włosa