Jesteś tutaj:

Metoda na wszy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Zaraziłam się w szkole wszami i mam gnidy koło uszu. Mam czyste włosy codziennie je myje i pielęgnuje odpowiednio. Co powinnam zrobić?

Agnieszka:

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wszy z naszych włosów jest ich wyczesanie. Włosy należy wyczesywać w następujący sposób:
•    Wyczesywanie rozpoczynamy już przy samej skórze głowy. Używamy do tego gęstego grzebienia musi on posiadać mocne zęby by podczas wyczesywania się nie giął. Grzebień przeciągamy od nasady, aż po same końce włosów.
•    Włosy wyczesuj zaczynając od jednej strony następnie przechodząc na drugą stronę głosy ( lewa – prawa strona ) najlepiej zaczynając od przedziałka. Wyczesując w ten sposób włosy istnieje większe prawdopodobieństwo pozbycia się wszystkich wszy i gnid.
•    Grzebień po każdym wyczesaniu należy strząsnąć nad  białym podłożem może to być biała, czysta kartka papieru. Możesz wówczas kontrolować ilość wyłapanych wszy.
•    Wyczesując włosy należy zwracać szczególna uwagę na gnidy, które mogą być umieszczone n łodydze włosa. Są to małe białe punkciki. Gdy dotkniesz palcami tych miejsc poczujesz chropowatą powierzchnię.
•    Wyczesywanie powinno być powtarzane kilkakrotnie ponieważ, aby było ono skuteczne to powinny zostać usunięte wszystkie dorosłe wszy, aby nie mogły one złożyć nowych jaj.
•    Aby metoda ta była naprawdę skuteczna wyczesywanie należy powtarzać mniej więcej co drugi dzień przez okres dwóch tygodni. Wówczas mamy pewność, że wszystkie wszy i gnidy zostały wyczesane i zostaliśmy od nich uwolnieni.
W walce ze wszami pomocne również bywają preparaty przeciw wszawicy, które dostępne są w aptekach bez recepty. Zawierają one związki owadobójcze lub składniki roślinne niszczące wszy Występują one w postaci szamponu, płynu lub pianki. Zanim jednak zastosujemy któryś z tych produktów należy bardzo dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Następnie należy przestrzegać zaleceń producenta.
Jeżeli na naszej głowie zagnieździły się wszy po dokładnym wykonaniu wyczesywania włosów lub po zastosowaniu preparatów zwalczających wszy należy pościel pod którą ostatnio sypialiśmy niezwłocznie wygotować, aby pozabijać wszy. Wesz, która pozostaje na pościeli bez pożywienia może przeżyć nawet do 48 godzin. Więc nie należy ryzykować ponownego zagnieżdżenia się wszy na naszej głowie. Ponadto należy bardzo dokładnie czyścić szczotki i grzebienie do włosów.
 

Tagi

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Przedłużanie włosów Struktura włosa Ciąża Aromataza Kształt głowy