Jesteś tutaj:

Łojotokowe zapalenie skóry głowy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Od czasu do czasu cierpię na łojotokowe zapalenie skóry głowy.Wypadanie włosów jest w tym czasie nasilone, skóra staje się wtedy różowa i ściągnięta, jednak nie łuszczy się i nie mam łupieżu. Używam szamponu Neutrogena T Gel i to faktycznie trochę pomaga. Czy łojotokowe zapalenie skóry głowy może uszkadzać cebulki włosowe? Czasami na skórze głowy, głownie w okolicy karku i na skroniach pojawiają się jakieś wypryski. Czy mogą one mieć trwały wpływ na stan moich włosów?

Agnieszka:

Zgodnie z danymi uzyskanymi przeze mnie w Mayo Clinic, łojotokowe zapalenie skóry jest dość częstą przypadłością, najczęściej występującą w obrębie owłosionej skóry głowy (może jednak występować także na innych obszarach ciała). Zjawisko nie jest bolesna ani zakaźne, może jednak nie wyglądać specjalnie estetycznie i powodować dyskomfort.
 
Nie ma dowodów potwierdzających tezę, że ma negatywny wpływ na stan cebulek włosowych właśnie łojotokowe zapalenie skóry głowy.Wypadanie włosów jednak bardzo często  towarzyszy temu zjawisku. Jeśli zapalenie głowy prowadzi do bolesności skóry głowy nie pozwala Ci spać czy uniemożliwia Ci zwykle wykonywanie swoich codziennych czynności, powinnaś jak najszybciej skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Stylizacja włosów Czarne włosy Grzywka Hormony