Jesteś tutaj:

Czerwone plamki na skórze głowy

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Od pewnego czasu pojawiły mi się czerwone plamy, które strasznie swędzą i leci z nich łupież. Plamy są na głowie, a kilka z nich są na plecach. Jest to uciążliwe. Proszę o poradę i podpowiedź jaka to choroba.

Małgorzata:

Skóra głowy jest przedłużeniem skóry twarzy, jest bardzo wrażliwą skórą skłonną do podrażnień, alergii. Problemy związane ze skórą głowy mogą być wynikiem m.in. osłabienia organizmu, miejscowego podrażnienia bądź uczulenia zarówno na spożywane pokarmy jak i stosowane kosmetyki, objawem zarówno chorób ogólnoustrojowych jak i chorób skóry głowy - m.in. łuszczycy czy łojotokowego zapalenia skóry.

Zmiany skórne mają różny charakter, występują m.in. w formie wyprysków, zaczerwienienia czy plam. Jedynym możliwym sposobem walki z problemem jest zdiagnozowanie źródła problemu, aby móc się z nim skutecznie uporać. Bardzo często tego typu objawy są związane z alergią skórną lub ze zmianami łuszczycowymi.

Niezbędna jest w tej sytuacji wizyta u lekarza specjalisty – dermatologa, który na podstawie odpowiednich zleconych badań – ogólnych oraz badania krwi a także obserwacji zmian skórnych może wskazać przyczynę problemu oraz wskazać odpowiednią strategię leczenia. Nigdy nie wolno lekceważyć objawów oraz samemu podejmować próby leczenia, ponieważ źle dobrane leki czy nawet dermokosmetyki mogą zaszkodzić i pogorszyć nasz stan, a w rezultacie doprowadzić do bardzo poważnych powikłań, nawet nieodwracalnych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Przedłużanie włosów Łysienie mężczyzn Dercos Aminexil Diademy Wąs