Jesteś tutaj:

Zbyt twarde i grube włosy a zmiana fryzury

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Moje włosy są bardzo grube i twarde. Nie jest mi dobrze prawie w żadnej fryzurze. Marzę o tym, by obciąć włosy na krótko. Całe życie musiałam nosić długie, bo krótkie niestety u mnie strasznie sterczą i nie dają się ułożyć. Długie włosy są jednak niewygodne, nie czuję się w nich dobrze. Czy jest jakiś sposób na zmiękczenie włosów?

Jarosław:

Niestety, nie zawsze dobrze czujemy się z tym, jak wyglądamy, dlatego staramy się to zmienić. Dzisiejsza technologia fryzjerska daje nam coraz większe możliwości wpływania na włosy i dokonywania korekty własnych niedostatków.

Na problem grubych i twardych włosów istnieją pewne rozwiązania, które mogę polecić. Jedne z nich są doraźne i będą wymagały częstego powtarzania. Inne z kolei wystarczy zastosować raz na jakiś czas, ale wiążą się one z chemiczną ingerencją w strukturę włosów. Są to oczywiście zabiegi jak najbardziej bezpieczne, które nie wpływają negatywnie na strukturę włosów. Konieczna jedynie będzie wizyta w salonie fryzjerskim.

Z rozwiązań doraźnych, które pomogą zmiękczyć włosy, polecam stosowanie kosmetyków z serii pielęgnacyjnej InnerEffect firmy Goldwell. Podstawowym jej zadaniem jest nadanie włosom elastyczności i zmiękczenie struktury. W pielęgnacji domowej, można wykorzystać szampon oraz maskę pielęgnacyjną.

Szczególnie polecam, zdecydować się na intensywny zabieg w salonie fryzjerskim z zastosowaniem serii ReSoft&Color Live. Trwałość tego efektu utrzymuje się min 3 - 4 tygodnie. A włosy stają się bardziej miękkie i podatne na układanie.

Innym rozwiązaniem, dającym większą skuteczność,  jest przełamanie struktury włosów przez wykonanie zabiegu permanentnej stylizacji. Texturizer, bo tak nazywa się produkt, który polecam do tego zabiegu, stosowany jest w salonie fryzjerskim. Jego użycie powoduje zmiękczenie włosów i powstanie na nich delikatnej fali. Zabieg ten sprawia, że włosy nie są już tak twarde i trudne w układaniu.

Oprócz wymienionych propozycji, polecam udanie się do salonu fryzjerskiego, gdzie przygotowani do tego styliści pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Szampon InnerEffect Resoft dostarcza słabym włosom dawkę odżywczej pielęgnacji.
55.95PLN
zamów
 
Maska InnerEffect Resoft to ekskluzywna kuracja, która odżywia od wewnątrz włosy wysuszone.
68.05PLN
zamów
 
Odżywka InnerEffect Resoft do spłukiwania jest bardzo bogata w składniki odżywcze.
66.04PLN
zamów
 
Odżywka InnerEffect Resoft nie do spłukiwania intensywnie i natychmiastowo uspokaja włosy.
63.50PLN
zamów
 
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Wzrost włosów Nawilżanie włosów Peruki Trwała kwaśna Czarne włosy