Jesteś tutaj:

Koloryzacja siwych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Szukałam odpowiedzi na mój dylemat dotyczący włosów i jak dotąd nie znalazłam nigdzie satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Moje włosy są w większości ciemno brązowe. Przodu pojawiły się siwe włosy, jednak tylko na końcach włosów. Chciałbym się dowiedzieć, czy można zrobić coś, aby włosy pozostały siwe tam, gdzie są a jednocześnie pofarbować ich resztę? Chodzi mi o to, czy jest jakiś sposób, aby pofarbować włosy na siwo, czy też przyspieszyć proces ich naturalnego siwienia? Bardzo podoba mi się efekt, jaki dają siwe pasm na ciemnych włosach, jednak jestem zbyt niecierpliwa a moje włosy są zbyt długie, abym mogła czekać na kontynuacje tego procesu. Czy jest jakiś sposób, abym mogła osiągnąć ten efekt w krótszym czasie? Oczekuję z niecierpliwością odpowiedzi na moje pytanie.

Agnieszka:

Nie ma niczego, o ile wiem, co przyspieszyłoby tym tym siwienie włosów. Powstawanie włosów siwych jest efektem działania rozmaitych czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, starzenie się organizmu, stres a czasami przedłużająca się choroba. Włosy staja się siwe, ponieważ tracą cały obecny w nich pigment, a mieszki włosowe nie wytwarzają juz pigmentu, który mógłby się znaleźć w wyrastających włosach.
 
Ponieważ sztucznym procesem prowadzącym do usunięcia pigmentu jest wybielanie włosów, możesz usunąć barwnik ze swoich włosów w ten sposób. Jednakże najlepsze, czego możesz oczekiwać to kolor bladożółty.  W wypadku ciemnych włosów, tak drastyczne wybielanie włosów może powodować poważne uszkodzenie włosów. Wiele kobiet bardzo poważnie zniszczyło strukturę swoich włosów starając się uzyskać jak najbardziej rozjaśniony blond, który i tak nie ma wiele wspólnego z bielą.
 
Wyjaśniwszy sobie te kwestię, musze cię jednak poinformować, że są pewne produkty, pewnego rodzaju kosmetyki do włosów, które po nałożeniu na włosy silnie rozjaśnione dają efekt bieli. Są one generalnie stosowane w teatrach, dla tworzenia efektów starzenia się osób występujących na scenie. Są to jednak preparaty przydatne do tworzenia krótkotrwałego efektu kolorystycznego, utrzymującego się maksymalnie do kolejnego mycia szamponem.
 
Uważam, że najlepiej byłoby, gdybyś uzbroiła się w cierpliwość i pozwoliła swoim włosom posiwieć w sposób jak najbardziej naturalny. Kiedy uzyskasz już odpowiedni poziom siwych włosów, w celu ich ochrony w czasie farbowania włosów, możesz zastosować technikę foliową. Więcej o metodach zastosowania tej techniki znajdziesz w naszych artykułach poświęconych fryzjerstwu.

Ostatecznie, możesz też zastanowić się nad opcją rozjaśnienia swoich włosów pasemkami w kolorze platynowego blondu, co pomoże Ci wykreować efekt zbliżony do pożądanego przez ciebie. Powinnaś dobrze jednak przemyśleć tę kwestię, ponieważ przy tak ciemnym wyjściowym kolorze włosów, ryzykujesz, że rozjaśnianie uszkodzi je. Jeśli jesteś zdecydowana na wybór tej opcji, zdecydowanie powinnaś udać się do salonu fryzjerskiego. Próby samodzielnego przeprowadzeni tego typu zbiegu mogą się zakończyć się prawdziwą katastrofą.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Cienkie włosy Tekstura włosów Fryzura Naskórek włosa Fryzury