Jesteś tutaj:

Jak podkręcić rzęsy?

  - Zobacz mój profil

Anna Dębniewska

Choć może się to wydać dziwne, to mój problem polega na tym, że moje rzęsy sa po prostu proste. Są długie, niezbyt gęste, ale proste. Podczas nakładania tuszu nie da się ich podkręcić, ponieważ wydaje mi się, że są one zbyt sztywne. Jak sprawić, żeby rzęsy były bardziej podkręcone i czy są jakieś trwałe sposoby na to?

Anna:

Rzęsy podkręcać można na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest zalotka. Przez kilka sekund ściskamy nią rzęsy, zaczynając od nasady. Następnie rozluźniamy ją, przechodzimy ku środkowi rzęs i ponownie zaciskamy. Identycznie postępujemy z końcami rzęs. Na koniec tuszujemy je. Po nałożeniu tuszu do rzęs możemy także lekko przymknąć powiekę i przyłożyć do niej łyżeczkę tak, aby jej brzeg znajdował się u zasady rzęs. Na kilka sekund dociskamy łyżeczkę do powieki, co sprawi, że wywiną się one do góry. Jeżeli natomiast zależy nam na trwałym efekcie, zdecydować możemy się na trwałą ondulację na rzęsy, którą wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Efekt utrzymuje się przez około dwa miesiące.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Cienkie włosy Końcówki włosów Fryzury Biopsja Gnidy