Jesteś tutaj:

Jak zrobić poziome pasemka?

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Chciałabym samodzielnie zrobić sobie poziome pasemka. Mam włosy do ramion, farbowane na jasny blond. Zastanawiam się nad pomarańczowymi albo różowymi poziomymi pasemkami. Czy taki eksperyment w domowych warunkach jest dobrym pomysłem? W jaki sposób powinnam się do tego zabrać, żeby uzyskać zadowalający efekt?

Jarosław:

W domowych warunkach wykonanie równych i regularnych, nawet pionowych pasemek nie jest łatwą sprawą. Co do poziomych, to nawet nie wszystkie salony oferują taką usługę. Sam zabieg jest możliwy do wykonania, a uzyskany efekt może być ciekawy i zadowalający, ale praca musi być bardzo precyzyjna.

Efekt poziomych pasemek jest bardzo krótkotrwały, bo podczas odrastania włosów pozioma linia pasemek bardzo szybko się gubi i nie wygląda już ładnie. Nie polecam samodzielnych prób, bo wykonanie techniczne takiego efektu, to jedno, a zabawa z kolorem i chemią fryzjerską to drugie.

Polecam wizytę w dobrym salonie fryzjerskim, gdzie styliści na pewno zagwarantują bezpieczeństwo wykonania takiego zabiegu oraz uzyskanie oczekiwanego efektu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Suche włosy Uszkodzenia włosów Ciąża Higiena Grube włosy