Jesteś tutaj:

Pasemka rozjaśniające poprzez zastosowanie koloru i wysokiego utleniacza

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy można rozjaśnić włosy używając wyłącznie koloru w mieszaninie z wysokim utleniaczem, i czy pozwoli to rozjaśnić włosy o kilka odcieni bez używania rozjaśniacza wstępnego? Bardzo dziękuje za zajęcie się moim problemem.

Agnieszka:

  Utleniacz jest również nazywany aktywatorem koloru i jest stosowany do aktywacji barwnika w farbach trwałych. Najpopularniejszym środkiem chemicznym wykorzystywanym jako aktywator jest nadtlenek wodoru. Im silniejszy utleniacz zostanie użyty, tym silniejszy efekt rozjaśniający. Są pewne czynniki warunkujące to, jak bardzo uda się rozjaśnić włosy z pomocą utleniacza w mieszaninie z kolorem do włosów. Pierwszym z tych czynników jest porowatość włosa. Jeśli włosy są gładkie, nieporowate, będą one również bardziej odporne na wnikanie do swojego wnętrz mieszaniny utleniająco-koloryzującej.  Kolor do włosów wymieszany z aktywatorem ma okres rozpadu równy około 30 minut, po upłynięciu tego czasu produkt staje się chemicznie nieaktywny. To odróżnia tę mieszankę od typowego rozjaśniacza w proszku, który nie posiada okresu działania i jest aktywny przez cały czas, przez który pozostawimy go na włosach.

Kolejnym czynnikiem warunkującym to o ile stopni uda się rozjaśnić włosy z zastosowaniem mieszanki koloryzacyjno -utleniającej jest kwestia, czy w czasie trwania procesu dostarczone do włosów zostanie ciepło. Wielu klientów umieszcza klientów w tej sytuacji pod ciepłą suszarka do włosów w czasie całego procesu przeprowadzania koloryzacji, co pozwala na uzyskanie maksymalnego rozjaśnienia włosów przy danej sile użytego utleniacza.Możesz decydować o tym, o ile chcesz rozjaśnić włosy w czasie trwania procesu koloryzacji poprzez ewentualne zastosowanie utleniacza o większej mocy.  Pamiętaj jednak, że silniejsze wersje aktywatorów powinny być używane bardzo ostrożnie, ponieważ są one zdecydowanie mniej delikatne dla włosów. Oczywiście jak zawsze należy poważnie rozważyć konieczność głębokiego nawilżenia i odżywienia włosów przed przystąpieniem do procesu ich koloryzacji. Zawsze powinnaś przeprowadzać test uczuleniowy oraz test na poszczególnym paśmie włosów, aby być pewnym, że klient nie jest uczulony na żaden ze składników mieszanki koloryzującej oraz aby prawidłowo ocenić czas trwania zabiegu dla poszczególnego klienta.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Przedłużanie włosów Zdrowe włosy Farbowanie włosów Cebulka włosa Czarne włosy