Jesteś tutaj:

Za ciemne pasemka

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Obecnie mam pasemka w kolorze ciemnego brązu na włosach jasny blond (platyna). Nie jest to regularny balejaż. Chciałam mieć balejaż w kolorze popiel (plus odrosty rozjaśniaczem) ale niestety fryzjerka zrobiła inaczej. Bardzo mi się to nie podoba i uważam że są zdecydowanie za ciemne a kolory do siebie nie pasują. Proszę o pomoc jak mogę się ich pozbyć. Czy to prawda że ten brąz się zmyje z rozjaśnianych włosów? (taką odpowiedź dała mi fryzjerka gdy stwierdziła że jednak są za ciemne). Dziękuję i pozdrawiam :)

Agnieszka:

W zależnosci od stopnia rozjaśnienia włosów oraz ich stanu, ciemny kolor będzie sie spłukiwał wolniej lub szybciej. Czym bardziej uszkodzona struktura włosów tym szybciej zejdzie kolor. Jeżeli chesz szybciej zmienić niechciany kolor, to można zastosować na włosy kąpiel rozjaśniającą, sporządza się ją ze środka rozjasniającego wody, szamponu i odżywki wymieszanych w odpowiednich proporcjach, lub inną możliwością jest wybranie ciemnych pasm i poddanie ich dekoloryzacji w folii. W przypadku wyboru drugiej metody należy jednak wziąć pod uwagę stan włosów po porzednich rozjaśnianiach, aby nie zaszkodzić zanadto ich strukturze.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Łysienie plackowate Nawilżanie włosów Włosy Cięcie stożkowe Farbowanie włosów