Jesteś tutaj:

Czy tonerem można ukryć zbyt jasne pasemka?

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Kilka dni temu zdecydowałam się na pasemka w salonie fryzjerskim, które miały być cieniutkie i tylko nieznacznie jaśniejsze od mojego naturalnego koloru włosów (chciałam jedynie nieznacznie pojaśnieć ten kolor, żeby nadać mu blasku).

Niestety fryzjerce się ten zabieg nie udał i wyszły mi za grube, dużo jaśniejsze pasemka, które mocno rzucają się w oczy. Dodam, że mój naturalny kolor to średni blond, a pasemka wyszły w kolorze jasnego blondu. Chciałabym te pasemka jakoś usunąć, bez konieczności ciągłego farbowania włosów (czyli tak, aby nie było widać odrostów).

Moje pytanie jest takie, czy udałoby mi się to za pomocą tonowania włosów? Słyszałam, że jest to zabieg polegający na tym, że nakłada się na włosy farbę, która dodatkowo ma właściwości odżywki i mocniej wchłania się w rozjaśnione partie włosów, a z naturalnych włosów po jakimś czasie stopniowo schodzi i nie widać po niej odrostów.

Jarosław:

Można wykonać taki zabieg, ale tego rodzaju kosmetyki są przeznaczone zwłaszcza do wykonywania pasemek. W twoim przypadku byłoby to dobre rozwiązanie.

Odpowiednio dobrany kolor z kosmetyku o nazwie Colornace LowLights, kładziony odpowiednią techniką spowoduje przyciemnienie włosów zbyt jasnych, ale pozostawi naturalny wygląd pasemek na włosach.

Jest to specjalny środek przeznaczony właśnie do takich zabiegów i takich problemów o jakich piszesz. Polecam, ale zaznaczam, że ten zabieg wykonuje się w formie pasemek, a nie farbowania całości włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Cienkie włosy Mieszek włosowy Dercos Aminexil Kolory włosów