Jesteś tutaj:

Zmiana koloru włosów z czarnego na jasny

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Od wielu lat farbowałam włosy na czarno, pewnego dnia stwierdziłam, że chcę zmiany i po wielu nieudanych próbach u fryzjera, sama rozjaśniłam całe włosy, kolor wyszedł całkiem ładny, nałożyłam kolor jasnego rudego, ale nie wiedziałam, co robić, żeby kolor się tak często nie spierał i wróciłam do czarnego. Tak jest już rok. Czuję się trochę staro i zmęczona w tym kolorze, moja twarz wygląda na przygnębioną i wiecznie złą. Kolor oczu mam orzechowy brąz z dodatkiem zieleni. Jaki kolor włosów poleciłaby mi Pani lub jakie pasemka czy balejaż? Włosy mam długie z grzywką, z którą też nie wiem co mam robić, bo od kilku miesięcy podcinając różnymi metodami robią mi się tzw. firanki. Jestem zdezorientowana, a pragnę zmiany, aby wyglądać nie staro, a kobieco.

Agnieszka:

Niestety kolor po dekoloryzacji, rozjaśnianiu szybko się wypłukuje, ponieważ włosy są zniszczone. Rudy to odpowiedni kolor dla Ciebie, ale ze względu na szybkość blaknięcia, musisz z niego zrezygnować. Będziesz miała bardzo ciężko zmienić kolor, tym bardziej, że długo farbowałaś włosy na czarno.

Podcinaj włosy regularnie. Stopniowo farbuj włosy o jeden ton jaśniejszy, gdy zauważysz, że czarny blaknie. W ten sposób możesz zmienić kolor na jaśniejszy, nie niszcząc włosów tak bardzo, jak przy rozjaśnianiu. Niestety jest to czasochłonne i nie zawsze kolor czarny wypłukuje się na tyle, żeby móc farbować włosy na kolor jaśniejszy. 

Możesz także wykonać dekoloryzację i przefarbować włosy na brąz. Jeśli zbyt szybko zblednie, wypróbuj farby innej firmy. Stosuj preparaty do włosów farbowanych. Więcej informacji znajdziesz w salonie fryzjerskim.

• Odżywki pielęgnujące - chroniące kolor włosów farbowanych:

Ultra szybki, chroniący kolor, intensywny balsam pielęgnacyjny. Już w 60 sekund włosy są zrekonstruowane.
50.41PLN
zamów
 
Ta wysoce efektywna kuracja pielęgnacyjna wzmacnia włosy delikatne i cienkie.
78.13PLN
zamów
 
Lekka odżywka InnerEffect bez spłukiwania onatychmiastowym działaniu wzmacnia strukturę włosów.
62.00PLN
zamów
 
Stabilizuje rezultat kolorystyczny, przedłuża trwałość i intensywność koloru - dla widocznie większego połysku.
26.75PLN
zamów
 
Szampon Deep Reflects firmy Goldwell delikatnie oczyszcza i utrzymuje żywą głębie koloru
48.90PLN
zamów
 
Serum odbudowujące i chroniące kolor o działaniu uderzeniowym. Lekka konsystencja z filtrami UV nie obciąża włosów, a kolor pozostaje intensywny i lśniący na dłużej.
126.53PLN
zamów
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Suche włosy Suszenie włosów Biotyna Grube włosy Aromataza