Jesteś tutaj:

Pasemka rozjaśniające na krótkich włosach

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Ile czasu trwa proces rozjaśniania za pomocą pasemek krótkich włosów?

Agnieszka:

Krótkie włosy okażą się na pewno mniej czasochłonne niż włosy dłuższe. Kwestia ta będzie uzależniona także od tego, jak wiele pasemek chcesz mieć na swoich krótkich włosach. Krótsze włosy oznaczają przecież mniej centymetrów, które należy pokryć preparatem koloryzującym czy też składnikiem wybielającym. Znaczenie ma również wybór metody, która ma zostać wykorzystana w czasie tworzenia pasemek. Jeśli wybierzesz metodę wykonywania pasemek poprzez czepek, to oszczędzisz sporo czasu w porównaniu z techniką foliowania.
 
Należy również wziąć pod uwagę czas samego procesu chemicznego, który jest uzależniony od wielu rozmaitych, często bardzo indywidualnych czynników, takich jak grubość włosa, ich porowatość, a także od tego, jaki kolor preparatu ma zostać zastosowany czy też tego, jaki był wyjściowy kolor włosów. Wszystko to może mieć duże znaczenie dla szybkości zachodzenia procesu rozjaśniania, także, jeśli chodzi o zabieg wykonywania pasemek. I tak na przykład włosy o małej porowatości są bardziej oporne na wszelkie zabiegi chemiczne i wymagają zdecydowanie więcej czasu.
 
W większości wypadków, gdyby zechcieć wyciągnąć średnią dla wszystkich parametrów podanych wcześniej należałoby uznać, że zabieg wykonywania pasemek zajmuje od 1 do 3 godzin, włączając w to czas potrzebny na modelowanie. Należy uznać, że w większości wypadków najszybciej zabieg ten przeprowadzony zostanie w wypadku włosów najkrótszych – jednak ze względu na rozmaite, podane wcześniej czynniki, nie musi tak być zawsze.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Stylizacja włosów Czarne włosy Grzywka Hormony