Prezentowana metoda nadaje się do usuwania skutków niemal wszystkich typów wypadania włosów i łysienia: androgennego łysienia męskiego, łysienia plackowatego, łysienia polekowego oraz ubytków owłosienia powstałych w wyniku wypadków, oparzeń, chemioterapii, naświetlań, urazów mechanicznych etc. Można ją stosować wtedy, kiedy niemożliwy jest chirurgiczny zabieg transplantacji włosów (np. w przypadku braku własnych włosów do przeszczepu).

Metoda ta cieszy się olbrzymim powodzeniem u Pań, borykających się z problemem przerzedzonych włosów, a także wśród pacjentów, którzy wcześniej poddali się zabiegowi transplantacji (przeszczepowi) włosów i nie osiągnęli zadowalającego efektu. Nasza metoda umożliwia uzyskanie odpowiedniej ilości naturalnych włosów, a tym samym wymarzoną gęstą fryzurę, co w przypadku przeszczepu włosów nie zawsze się udaje.

Dzięki metodzie Implant Micro Derme 2 Gen możliwe jest także usunięcie skutków nieudanych przeszczepów (zobacz przykłady osób po transplantacji włosów). Korzystając z naszej metody, można stworzyć KAŻDĄ fryzurę (nawet charakterystyczne owłosienie afrykańskie!), wybraną przez przyszłego użytkownika i dopasowaną do typu jego urody.