Metodę Implant Micro Derme (IMD), pozwalającą odtworzyć ubytki włosów, odkrył w 1991 roku Ryszard Gzela. Od tego czasu w założonej przez siebie Klinice Handsome Men stale bada i systematycznie udoskonala swoje odkrycie.
Ta nowatorska metoda nie ma nic wspólnego ze standardowym zabiegiem chirurgicznym, jakim jest np. transplantacja włosów. Przy jej zastosowaniu nie odczuwa się bólu, nie istnieje też możliwość komplikacji bądź infekcji albo niewłaściwego efektu estetycznego.

IMD2G nie ma nic wspólnego z peruką, tupetem, treską czy też popularnym przedłużaniem włosów w salonach fryzjerskich (klej, tuleje, zgrzewy itp.). W każdym przypadku daje doskonały efekt estetyczny, stwarzając idealne złudzenie prawdziwego owłosienia i pozostawiając duży komfort osobisty. Najwyższa jakość usługi gwarantuje 100% zadowolenia.

W zależności od rodzaju łysienia i ilości zachowanych własnych włosów, dobierany jest odpowiedni sposób uzupełniania ubytków owłosienia. Obecnie wykorzystuje się najnowocześniejsze metody: Implant Micro Derme 2 Generacji (IMD2G) oraz Hair pieces, które powstały w oparciu o wyniki badań ośrodków amerykańskich, kanadyjskich, japońskich i polskich.


Spełnienie marzeń o fryzurze, która będzie się układać zgodnie z życzeniem. Innowacyjna technologia pozwala na dowolne modelowanie fryzury, w zależności od aktualnej potrzeby. Doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących, aby ich fryzurę „układał wiatr”.Posiadanie idealnych odrostów nigdy nie było takie proste! Dzięki tej metodzie uzyskuje się odrost doskonale pasujący do własnych włosów. Autorska technologia pozwala perfekcyjnie dopasować kolor, jakiego nie można uzyskać nawet w salonie fryzjerskim.


Zmień marzenia w rzeczywistość: noś odkryte czoło i pokaż się innym. Nie musisz już stosować nieestetycznych tupetów czy trudnych do akceptacji peruk.


Intensywne pasemka czy soczysty kolor? Teraz możesz mieć jedno i drugie! Dzięki wieloletnim badaniom wprowadziliśmy nowe rozwiązania technologiczne, które pozwalają na idealne kolorystyczne dopasowanie nowej fryzury.


Dzięki wykorzystaniu cieniutkiej membrany o mikroskopijnej budowie (mikroskóra nowej generacji), przepuszczającej zarówno wodę, jak i powietrze, skóra głowy oddycha, a w przypadku kąpieli ma bezpośredni kontakt z wodą.

Metoda Implant Micro Derme 2 Gen (IMD2G) została już wielokrotnie przetestowana klinicznie, a u badanych osób nie wykazano jakichkolwiek uczuleń, podrażnień skóry bądź alergii. W opublikowanych stosowanych badaniach (in vitro i in vivo, test Draize) metodę tę zastosowano wobec 200 zdrowych wolontariuszy – nie pojawiły się żadne objawy uczulenia, cytotoksyczności czy stanów zapalnych skóry. Metoda IMD2G Polega na odpowiednim, bardzo precyzyjnym, ręcznym wszczepianiu pojedynczych nowych włosów do cienkiej jak pergamin mikroskóry, która pod wpływem temperatury ciała zespala się ze skórą głowy, dzięki zastosowaniu hipoalergicznych termoplastycznych elementów. Mikroskóra posiada specjalne pory, które pozwalają skórze głowy swobodnie oddychać, jest przezroczysta i niewidoczna, stanowiąc tzw. sztuczną skórę. W efekcie powstaje wyjątkowo trwała fryzura, odporna na warunki środowiska.

Podczas tworzenia nowej fryzury używa się zarówno włosów naturalnych, jak i syntetycznych. Najlepiej prezentują się włosy naturalne, jednak włókna syntetyczne (np. memory fiber, elura, futura, kanecalon, taupelon, miracle fiber) posiadają szereg wyjątkowych zalet: nie plączą się, szybciej schną, nie płowieją, są łatwiejsze w pielęgnacji i dłużej zachowują swoje ułożenie. Z kolei włosy naturalne lepiej znoszą wysokie temperatury, łatwiej je farbować oraz układać, są także bardziej „prawdziwe” w dotyku i strukturze.

W Klinice można również zagęścić i przedłużyć włosy w oparciu o system automatycznego mocowania. W przeciwieństwie do zwykłego, „fryzjerskiego” zagęszczania włosów sposobami zgrzewania, doplatania czy dowiązywania poszczególnych kosmyków, metoda IMD2G nie niszczy nawet cienkich i rzadkich włosów, a wręcz przeciwnie: wzmacnia je.

Klinika Handsome Men oferuje wiele zabiegów, pozwalających uzupełnić, zagęścić czy przedłużyć włosy. Każdy przypadek jest dla nas jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Naszym celem jest pełna satysfakcja pacjenta, dlatego uważnie słuchamy wszystkich uwag oraz sugestii. To właśnie dzięki opiniom pacjentów stale wdrażamy nowe rozwiązania i poszerzamy zakres usług. U nas można odzyskać włosy i radość życia!

Zobacz
jakich metod nie stosujemy.