Henna z Amlą KHADI

Henna z Amlą KHADI

Hennę kupiłam w sklepie zielarskim. Możecie ją również znaleźć w sklepach internetowych i niektórych drogeriach. Farba ziołowa znajdowała się w woreczku, który był zamknięty w czerwonej puszcze. Jest jej tak dużo, że mimo moich długich włosów, wystarczyła mi na dwa razy :) Farbowałam włosy już dwa razy, więc mogę Wam napisać jakie są efekty, ile utrzymuje się kolor i ogólnie czy warto.

Rozrabianie i nakładanie

Z rozrobieniem henny nie miałam problemów, ponieważ na opakowaniu była instrukcja. Najpierw musiałam umyć włosy szamponem bez silikonów. To bardzo ważne w przypadku henny. Następnie zalałam ciepłą wodą o temp. ok 80°C odpowiednią ilość proszku i wymieszałam do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. 

Ta farba wymaga gorącej wody, ponieważ kolor jest wtedy bardziej intensywny. Mieszanka była gotowa do użycia w momencie, gdy osiągnęła temperaturę komfortową dla skóry. Kiedy mikstura ostygnęła, wciąż jeszcze ciepłą nałożyłam na umyte suche włosy.

Pamiętajcie, nigdy nie nakładajcie gorącej mieszanki! Można w ten sposób uszkodzić skórę głowy! Włosy z papką owinęłam folią i ciepłym ręcznikiem. Hennę trzymałam przez 2 godziny, a po upływie czasu dokładnie spłukałam ją ciepłą wodą. Było to dosyć ciężkie, ponieważ zaschnięte błoto mocno trzymało się włosów. Kolejna ważna uwaga - płukałam włosy tylko wodą! Nie trzeba było myć ich szamponem. 

Efekt:

Po pierwszym farbowaniu włosy wyszły mi marchewkowe. Teraz przy drugim nałożeniu kolor był już miedziany. Przepiękny! A co ważne, w wyniku procesu utleniania kolor ciemnieje i uzyskuje intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.  

Trwałość

Jak zauważyłam po pierwszym farbowaniu kolor utrzymuje się bardzo długo, nawet do 4 tygodni - czyli tak jak zwykła farba! Wiadomo, że w pewnym stopniu z każdym myciem trochę się wypłukuje, ale w taki sposób że te włosy cały czas utrzymują śliczny odcień. Ponadto włosy są wyraźnie mocniejsze! Jedyny minus jak dla mnie to zapach. Jest bardzo intensywnie ziołowy. Ale to jest kwestia indywidualna, mi się nie podoba ale dla Was może być przyjemny:) Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Ponadto posiadają Certyfikat BDIH, według którego spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.

Pojemność henny: 150 gr 

Cena: 32 zł

Skład:

Lawsonia Inermis (Henna)
Emblica Officinalis (Amla)
Eclipta Alba (Bhringaraj)
Bacopa Monniera (Brahmi)
Acacia Concinna (Shikakai)
Terminalia Chebula (Harad)
Terminalia Bellirica Roxb. (Vibhitaki)
Jatropha Glandulifera (Jatropha)
Azadirachta Indica (Neem)

Ja na dłuższy czas pozostaje przy hennie. Intryguje mnie tylko jedna rzecz, wiele osób mówi, że po farbie ziołowej nie chwytają farby fryzjerskie. Będę musiała to sprawdzić ;)

PozdrawiamPolecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Wzrost włosów Suszenie włosów Trwała kwaśna Naskórek włosa